Okapy gastronomiczne

Aktywne fitry

Okapy do gastronomii

Są niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni, zarówno tej w budynkach mieszkalnych przeznaczonych do użytku prywatnego, jak również w lokalach gastronomicznych. Okapy gastronomiczne różnią się od tych tradycyjnych, ponieważ powierzchnia pomieszczenia, w którym przygotowywane są posiłku jest większa, jak też częściej oraz zdecydowanie intensywniej użytkowania. To czynniki, które miały wpływ na zaprojektowanie specjalnego modelu okapu, który spełniłby swoją rolę w szczególnie wymagającym środowisku.

Okapy gastronomiczne są urządzeniami wentylacyjnymi i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej instalacji odpowiedzialnej za wentylację w kuchni. Ich podstawowym zadaniem jest usunięcie ciepła z pomieszczenia i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które gromadzą się w powietrzu na skutek gotowania, smażenia i pieczenia. Okapy do gastronomii, podobnie jak do użytku prywatnego, chronią również przed rozwojem grzybów i pleśni. W miejscu, gdzie przyrządzane są posiłki ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ w przypadku ich pojawienia mogłoby dojść do skażenia żywności. 

Gastronomiczne okapy

Dostępne są w wielu wariantach. Kluczem do ich prawidłowej pracy w konkretnym pomieszczeniu jest wybór odpowiedniego rodzaju i wielkości. Wyróżnić możemy okapy do gastronomii przyścienne, centralne i przyścienne nawiewno wywiewne, trapezowe skrzynkowe i skośne. W naszej ofercie dostępne są tylko okapy gastronomiczne wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na działanie wysokiej temperatury oraz wszelkiego rodzaju środki chemiczne, stosowane do czyszczenia powierzchni kuchennych. Cechują się spawaną konstrukcją, świetnie sprawdzającą się w użytku gastronomicznym. 

Oprócz okapów z podstawowym wyposażeniem proponujemy dodatkowe opcje. Wśród nich są łapacze tłuszczu do mycia w zmywarce czy też praktyczne i funkcjonalne oświetlenie sprzyjające większemu komfortowi pracy i gotowania. 

Okapy gastronomiczne posiadają atest dopuszczający do stosowania w gastronomii, są bezpieczne w użytkowaniu, a także wykonane z wykorzystaniem wysokogatunkowych materiałów. Współpracujemy z wiodącymi na rynku producentami okapów, wybieramy tylko najlepsze produkty, aby zapewnić naszym klientom urządzenia o wysokiej sprawności i wydajności, jednocześnie umożliwiają wybór produktów z szerokiej bazy ofertowej. 

Produkt dodany do porównania