raty przez internet leasing przez internet
Szybki kontakt: +48 501 869 226 | sklep@gastrosalon.pl

Piece konwekcyjno-parowe do gastronomii

Piece konwekcyjno-parowe do gastronomii - warto wybrać?

Sercem każdej restauracji jest kuchnia, to ona zdradza wszystkie mankamenty lokalu, jak również pokazuje, co tak naprawdę może zaproponować kucharz, jak podchodzi do swojej pracy i traktuje swoich klientów. Powinny znaleźć się w niej wszystkie niezbędne urządzenia, naczynia oraz oczywiście produkty. Wśród tych, bez których żaden ceniący się kucharz nie wyobraża sobie swojej przestrzeni do gotowania jest piec konwekcyjno-parowy.

Piece konwekcyjno-parowe – z czym to się je?

To alternatywa dla tradycyjnych pieców konwekcyjnych, która okazała się być rewolucją w branży gastronomicznej. Piece konwekcyjno-parowe posiadają skomplikowany system pracy, podczas której przetłaczane jest wielokrotnie przez komory gorące powietrze. Ponadto na jego drodze umieszczone są specjalne filtry, które je oczyszczają z wszelkich zanieczyszczeń i drobinek tłuszczu. W efekcie w komorze nie przenikają się zapachy, natomiast przyrządzane potrawy zachowują swój aromat, nie przejmując go z innych dań. Piece konwekcyjno-parowe cechują się ponadto zdolnością do kontroli temperatury wewnątrz komory. Jest to równoznaczne z kontrolą temperatury przygotowywanego produktu. Dzięki temu kucharz może zauroczyć kubki smakowe swoich gości najbardziej delikatnymi składnikami idealnie przygotowanymi. Piece posiadają wiele funkcji, w tym również gotowanie nocne, które jest niezastąpione podczas obróbki termicznej tych produktów, które muszą być dłużej poddawane temu procesowi.

Nieograniczone możliwości i…oszczędności

Piece konwekcyjno-parowe są polecane do lokali gastronomicznych z kilku powodów. Przede wszystkim są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Umożliwiają gotowanie, pieczenie i smażenie, a oprócz tego blanszowanie, grillowanie oraz podgrzewanie. Docenią go również kucharze eksperymentujący w kuchni, którzy z jego pomocą mogą przyrządzić potrawy technikami obróbki cieplnej mieszanymi, tworząc ciekawe kombinacje, jak np. wykorzystując suche powietrze i parę. W piecu konwekcyjno-parowym przygotujemy każde danie, zarówno mięsne, jak też warzywne i rybne bez ryzyka mieszania się zapachów i aromatów.

Przygotowanie potraw w piecu konwekcyjno-parowymtrwa krócej niż piecu tradycyjnym, co jest równoznaczne z oszczędnością energii, wg. licznych danych oszczędności te dochodzą nawet do 30%. Potrawy przygotowane w ten sposób są zdrowsze, ponieważ nie ma konieczności stosowania dużej ilości oleju, co także przekłada się na mniejsze wydatki właściciela restauracji. Ważną cechą obróbki termicznej w piecach konwekcyjno-parowych jest niewielka utrata masy produktu. W przypadku mięsa wynosi ona od 5% do 25% (przy innych metodach obróbki wynosi ona 50%).

Piece konwekcyjno-parowe zastępują kilka urządzeń niezbędnych w gastronomii, pozwalają zaoszczędzić miejsce i pieniądze związane z ich użytkowaniem. Tym, co jednak dla kucharza powinno być najważniejsze, jest jakość i smak przygotowanych potraw – w tym piecu mięso zawsze jest soczyste, warzywa chrupiące, a ryba jędrna.

Sklep internetowy na oprogramowaniu Sky-Shop.pl
SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie